Papryka biała

Trochę mnie wspomnienie wzięło w kwestii tropikalnych aranżacji i przyjrzę się temu bliżej..

Papryka biała- jasnożółta, niekiedy o mlecznym kolorze , podłużna o stożkowym kształcie.. Pochodzi z krajów tropikalnych obszarów Ameryki, więc nie bez powodu zajęła swoje miejsce w rzeźbionych kompozycjach właśnie w tym stylu..

W Polsce jest popularna w rejonie małopolski, gdzie nosi nazwę papryki igołomskiej. Jest delikatna, aksamitna w swoim smaku, dzięki temu wzbogaca i podkreśla smak potraw. Jest idealna do obróbki termicznej, nie pęka podczas np. pieczenia , zachowuje swój kształt i wygląd co tylko zachęca do częstszego sięgania po nią..

Papryka biała jest piękna sama w sobie, pod względem wizualnym, wystarczy kilka umiejętnych cięć, aby powstały z niej kwiaty w jej naturalnym atrakcyjnym kolorze..

Odrobina srebra lub złota i już mamy bardzo oryginalne i piękne połączenie..

Skoro o pięknie, to zatrzymam się dłużej w tym miejscu, ponieważ papryka jest piękna na zewnątrz…

Ale czas pokazać piękno, które ma w sobie..

A więc papryka na urodę ..
Dlaczego nie.
Nie ważne na jaki kolor się zdecydujemy – ich skład się różni, ale ważne jest aby włączyć ją do swojej diety, tak aby bogactwo licznych witamin, składników mineralnych, a także właściwości pozwoliły wydobyć Wasze piękno..

Zawartość błonnika w papryce przyspiesza motorykę jelit i wspomaga trawienie , zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Ze względu na niską kaloryczność to warzywo staje się idealną przekąską dla osób odchudzających się, co pozwala zachować zgrabną sylwetkę..

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A, E i K oraz spora zawartość witaminy C ,składniki mineralne : wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód, miedź, mangan , ponadto: tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas foliowy, kwas pantotenowy i cholina ,to potężna naturalna siła, która uczestniczy w procesach krwiotwórczych. Znacznie poprawia odporność, a także wpływa pozytywnie na poprawę funkcjonowania całego organizmu, już na poziomie komórkowych, a dzięki swym składnikom zapewnia prawidłowy metabolizm..

To niepozorne warzywo, jest naturalnym źródłem antyoksydantów chroniących organizm, przed działaniem wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się, więc jest opcja na naturalne działanie przeciwzmarszczkowe od wewnątrz.. Dzięki jej spożywaniu zadbamy o naszą skórę, co tylko poprawi wygląd naszej cery, a także kondycję włosów i paznokci..

Wyszło mocno edukacyjnie, ale tak miało być..

Czasami nie mamy świadomości jaki potencjał kryje się na wyciągnięcie ręki..

Taka wiedza to potęga naszego codziennego funkcjonowania, czasami wielokrotnie zastanawiamy się co zjeść.. Co ugotować.. Może wystarczy zmienić nastawienie??? ..

Co kupić aby poprawiła się moja kondycja..

Co kupić aby poprawiło się moje samopoczucie..

Co kupić aby zadbać o zdrowie swoje i rodziny..

A może, co wyrzeźbić aby pięknie podać przygotowane jedzenie naszym domownikom..

Pytanie czy zauważą ..?

Dodaj komentarz