Dekoracja kieliszków..

Od jakiegoś czasu zauważalnym trendem wśród Par Młodych jest organizowanie drink baru we własnym zakresie.

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na profesjonalistów, którzy zajmą się gośćmi i całą aranżacją tej fantastycznej atrakcji jaką jest drink bar.

Nie zawsze też potrzebujemy dużej oprawy, a często tak jest, gdy decydujemy się zorganizować małe, kameralne przyjęcie.

Nie zawsze również, mamy ochotę na drink z alkoholem co akurat nie jest problemem.

Ale za to, zawsze jest potencjał na inspiracje, nowe pomysły i rozwiązania. Dlatego też, jeżeli mam tylko możliwość dzielę się doświadczeniem i kreatywnością.

Użycie prostych cięć wykonanych na owocach, to fantastyczne rozwiązanie do zrobienia dekoracji kieliszków, szklanek czy szklaneczek. Ponieważ uwielbiam owoce i warzywa, szukam w nich zawsze potencjału do wykorzystania, a skoro na tą chwilę jest to dalej potężne źródło wiedzy, przed nami wiele atrakcyjnych propozycji.

Większość osób dekorację kieliszków kojarzy tylko z drinkami, naturalną jest to sytuacją w ludzkiej naturze. Więc wystarczy tylko ruszyć wodze fantazji lub poszukać inspiracji aby zorganizować sobie drink bar we własnym zakresie.

Alkohol jak to alkohol, każdy w tej kwestii posiada swój gust i punkt widzenia, o którym ja nie będę dyskutowała. Natomiast jeżeli już podejmiemy decyzję o takim drink barze to warto pod uwagę wziąć ten aspekt. Miło jest, jeżeli każdy z tej atrakcji będzie mógł skorzystać, nawet w formie piwa bezalkoholowego, które jest dość często poszukiwane przez kierowców i warto o tym pamiętać.

Nie musimy również posiadać wysokich umiejętności manualnych, wystarczą owoce, trochę ziół, nóż i wykałaczki, które ułatwią upięcie zrobionej dekoracji. Takie dekoracyjne elementy mogą być od razu umocowane na przygotowanym szkle. Świetnie się sprawdzają formy owocowych szaszłyków, które są szybkie do wykonania a podkreślają atrakcyjność napoju, który goście przygotowują sami. Dużym ułatwieniem będzie ustawienie tzw. ściągawki z nazwami i składem drinków. Tutaj starajmy się nie przesadzić i postawmy raczej na propozycje znane i lubiane.

Nie zapomnijmy o wodzie tej niegazowanej i gazowanej, a ważnym aspektem jest również lód, cytryny i limonki to standard, reszta przygotowanych produktów jest zależna od propozycji jakie przygotujemy dla gości i kreatywności w kierunku form dekoracji.

Takie rozwiązanie jest atrakcyjne cenowo, a przy okazji świetną rozrywką dla uczestników naszego przyjęcia.

A przyjęcia, przecież to nie tylko wesela jak wiecie, więc zakres tego typu rozwiązań nam się poszerza, co jest tylko na plus. Więc zachęcam aby przyjrzeć się tej oryginalnej propozycji.

A kto z was pił sok z wyciśniętych owoców i warzyw?

Jest już coraz większe grono osób, które chętnie i z przyjemnością dbają o swoje zdrowie korzystając z dobrodziejstw natury. Zatem soki , shoty, nektary czy nawet czysta woda może być podana w bardzo atrakcyjny sposób. Wiele osób kieliszki kojarzy z alkoholem, a przecież możemy korzystać z ich piękna i zawartości w zupełnie innym charakterze. Serwując koktajle zdrowotne mamy możliwość wykorzystania maksymalnie potencjału owoców i warzyw. Dobrze jest do dekoracji, wówczas wykorzystać motyw głównego owocu czy warzywa użytego do wykonania soku. W tego w klarowny i jasny sposób damy sygnał z czego wykonany jest napój.

Ale dzisiaj o dekoracji kieliszków, więc zachęcam, aby przyjrzeć się bliżej tym rozwiązaniom, do których wrócimy z pewnością..

Dodaj komentarz